Сторінка музкерівника
Мета: ознайомити дітей з основами хореографічного мистецтва; навчити ставати у танцювальні позиції, зберігаючи струнку поставу, виконувати releve у 1-й, 2-й, 3-й, 6-й позиціях, а також grand battement; розвивати ритмічність, емоційну виразність танцювальних рухів; сприяти розвитку правильної постави, зміцненню колінних суглобів та м'язів спини; формувати уміння спілкуватися за допомогою танцювальних рухів; виховувати мистецьку активність і естетичне ставлення до мистецтва танцю, а також бажання красиво виконувати танцювальні рухи і взаємодіяти з партнером.
Оснащення:
- Музичний репертуар: «Марш» ( Р.Шумана), «Полька» М.Глінки, весела ритмічна музика у аудіо записі.
- Матеріали: лялька, повітряні кульки.
- Обладнання: музичний центр, аудіо-диск.
Хід заняття
Під музику (« Марш» Р.Шумана) діти заходять до зали, музичний керівник вітається з дітьми.
Музичний керівник : Добрий день, діти! Добрий день!
Діти: Добрий день, Аліна Олександрівна!
Музичний керівник: Діти, і повсякденному житті нас оточують безліч видів мистецтва – живопис, музика… А сьогодні ми з вами познайомимося ще з одним видом мистецтва, а яким саме я вам розкажу трохи пізніше.
( Чути стук двері, з'являється лялька з повітряними кульками).
Музичний керівник: Діти, подивіться який приємний сюрприз! Ви любите повітряні кульки? А погляньте, хто нам їх приніс! Це – лялечка Маринка, вона живе у казковій країні, яка має назву Хореографія. Маринка прилетіла сюди на повітряних кульках, аби запросити нас до себе у гості. Ви згодні подорожувати на повітряній кулі?
Діти стають у коло, «надувають кулю».
Надування кулі. Педагог звертається до дітей із проханням глибоко подихати, щоб наповнити кулю. На вдиху треба розширити коло, міцно тримаючись за руки.
Політ на кулі. Тримаючись за руки, діти стоять у 6-й позиції на півпальцях ( релеве) – піднімаються на кулі в повітря. Музичний керівник запитує у дітей якого кольору їхня куля. Залежно від того, який колір назве дитина, можна зробити висновок щодо її настрою. Після цього розпочинається подорож – діти поступово рухаються по колу на півпальцях, спочатку повільно, а потім – пришвидшуючи темп до легкого бігу.
«Політ над лісом». Діти стоять у першій позиції і вітаються з лісовими деревами – хитають руками – «гілочками», нахиляють корпус- дерева хитаються від сильного вітру.
« Політ над квітучим полем». Діти стоять у 1-й позиції та імітують рух квіточки яка тягне голівку вгору «до сонечка» ( формування рівної постави). Діти присідають і ставлять руки на підлогу позаду корпусу, наслідуючи павучків, і в такому положенні просуваються вперед.
« Політ над теплими країнами». Діти ритмічно тупають ногами, імітуючи ходу слонів.
« Політ над північними країнами». Педагог просить дітей завмерти у певній позі – стоячи на одній нозі ( «замерзли»).
«Політ над країною ліліпутів». Діти йдуть по колу на низькому присяді ( стали маленькими).
« Політ над країною велетнів». Діти йдуть великими кроками, виконують гранд-батман.
«Країна Хореографія».
Музичний керівник: Зупиняємо нашу повітряну кулю. От ми й потрапили до Маринкиної країни Хореографії. Хореографія – це мистецтво танцю, тому у цій країні всі жителі дуже люблять танцювати. Але перед тим, як нам почати знайомитися з рухами, нам слід зробити розминку, адже без цього нас не пустять у чарівний світ прекрасної країни Хореографії.
1 . Р о з м и н к а.
- Поклон.
- Вправа « Хвиля вітань».
- Розминання шиї ( вниз-вгору- вправо-вліво).
- Розминання ліктів ( «Вітрячок»).
- Наклони ( вправо-вліво-прогиб).
- Розминання колін.
- Сидячи на полу, поперемінне підняття ніг, наприкінці вправи руками треба дістати носочки.
2. О с н о в н і т а н ц ю в а л ь н і р у х и .
- Танцювальні позиції.
- Релеве.
- 1-ша позиція ніг, помахали «крильцями».
- Бічний галоп.
- Танцювальна зв’язка : «пружинка», кружляння навколо себе,
3 хлопки, руки з'єднали.
- «Кораблик»: лежачи на животі, руками тримати ноги, покачування.
- Розвиваємо рівновагу. Руки розведені в сторони, ніжка піднята, спина рівна.
- Прижки . Легкі «пружинки», виплигування, відпочинок.
3. Р о з т я ж к а .
- « Метелики».
- Сидячи на полу нахили до лівої та до правої ноги, нахил вперед – розтяжка внутрішніх м'язів стегон та спини.
- Вправа « Крокодил» - одну ніжку ховаємо, іншу випрямили, виконуємо нахили до ноги.
- « Відпочиваємо». Діти обнімають руками коліна, голова опущена.
4. Т а н о к – г р а « Допоможи мамі».
- Діти , ви молодці! Ви все правильно та старанно виконуєте, тому жителі країни Хореографії вам гаряче аплодують. ( гості у залі аплодують дітям).
5. Т а н о к « В а л ь с».
Музичний керівник: Ну ось ми і відвідали з вами країну Хореографію, трохи потанцювали, розважилися, познайомилися з Маринкою, та слід повертатися нам додому. Маринка віддає нам свої повітряні кулі, на яких ми зможемо потрапити додому. ( Діти кожен тримається за стрічечку від повітряних куль, легкий біг по колу).
Музичний керівник: От і скінчилася наша подорож! Вам сподобалося? Ми обов’язково відвідаємо ще не раз країну хореографію. А зараз я пропоную вам загадати бажання і відпустити у небо повітряні кульки. Ви згодні?
Під музику діти з музичним керівником і вихователем виходять на вулицю відпускати в небо повітряні кульки.
______________________________________________________________________________________
Розвага
“ Щедрий вечір! Добрий вечір!”
По групах дитсадка ходять святково одягнені колядники ( діти старшої групи) з привітаннями.
Ведуча: Добрий вечір вам, діти!
А чи знаєте ви, що за свято нас чекає? Різдво Христове! День народження Ісуса Христа!
Дитина: Маленький Ісусик не спить, не дрімає.
Своїми рученятами весь світ обнімає.
І нашу хату, і нашу родину,
І всю Україну! - Він любить нас.
Пісня “ Ой, радуйся земле!”
Ведуча: Коли настають різдвяні свята, у дорогу вирушають колядники, сповіщають всім людям добру звістку, що Христос народився.
Дитина: Я маленький хлопчик,
Зліз на стовпчик.
З мішком походжаю,
Колядки збираю.
Колядка “ Колядин, колядин”.
Ведуча: А ще, в ці свята виконуються щедрівки. І щедрівки ми знаємо, і вам заспіваємо!
“ Щедрик, щедрик, щедрівочка”.
Дитина: Бажаємо цій хаті,
Щоб всі були багаті.
Обдаруй нас, не скупися,
Щоб ячмінь твій уродився.
Щоб нажали сто кіп жита,
Щоб сім'я була вся сита.
Щоб хазяйство водилося,
Щоб пшениця родилася!
Ведуча: Ми вам вдячні за увагу! Бувайте здорові! Зі святом вас!
Слухання звуків природи і їх позитивний вплив на здоров'я людини
Вже давно доведено, що природні звуки природи можуть надавати потужний терапевтичний вплив на весь наш організм. Ці природні звуки позитивно впливають на всі життєво важливі системи людини. Вони допомагають розслабити і тіло, і розум, зняти стрес і внутрішнє напруження.
Численні дослідження довели позитивний вплив спокійної музики на сон. Прослуховуючи ніжну музику природи за 45-60 хвилин до засинання, Ви отримуєте не тільки позитивні емоції, а й відмінний природний заспокійливий засіб. Ваше дихання стає рівним і глибоким, кров'яний тиск вирівнюється, голова наповнюється світлими і радісними почуттями.
Звуки природи допомагають активізувати області мозку, які відповідають за почуття радості та щастя. Музика природи чудово піднімає настрій і є незамінним засобом для людей, які страждають від депресії. Дослідження, проведені психологами, показують, що почуття депресії можна зменшити до 25% тільки лише прослуховуванням приємної музики.
Під час прослуховування розслаблюючих звуків природи, Ваше тіло і розум розслабляються, що у свою чергу підсилює Вашу імунну систему, що особливо важливе для дітей.
Музика може чудово поєднуватися з іншими методами лікування, допомагаючи людині видужати набагато швидше.
Звичайно, у кожної людини є свої уподобання при виборі музики. Вам потрібно лише прислухатися до свого організму і вибрати ту музику або ті звуки природи, які доставляють вам радість. Звуки природи будуть цікаві для ваших малят, і тому прослуховування такої природної музики буду не тільки корисне, а ще й цікаве!
« В нас ялинка – он яка»
( Новорічне свято для ясельної групи)
Під музику діти входять до зали, стають біля стільчиків, підтанцьовують.
Ведуча: Вся в вогнях ялинка світла
Виглядає зранку діток,
І на свято новорічне
Завітати в гості кличе.
Ведуча розглядає з дітьми ялинку, запитує які іграшки є на ній, відзначає яка гарна ялинка.
Хто мені розповість віршики про ялинку?
1 дитина : Біле платтячко у мене,
А ялиночка зелена,
Гарні іграшки на ній,
Бо сьогодні – рік новий!
2 дитина: Ялинка, ялинка у лісі росла,
Ти щастя і радість нам принесла.
3 дитина: У зеленої ялинки
Голки гострі, мов щетинки,
На гілках ялинки-
Шишки і горішки.
4 дитина: Що за гостя в нас така –
І зелена, і струнка?
Сяє зірка угорі,
На гіллячках ліхтарі.
5 дитина: За вікном летять сніжинки
І сідають на вікні,
Ми танцюєм круг ялинки
І співаємо пісні.
Ведуча: А давайте ми з вами візьмемося за ручки, заспіваємо пісеньку і затанцюємо для нашої ялиночки.
Хоровод « Ялинка»
Ведуча: Дід Мороз говорив, що до нас повинні прийти лісові гості. Хто це за ялинкою сховався і гарчить? Давайте подивимось! Так це ж Ведмедик!
Вихователь бере ведмедика, разом з кошиком, читає вірші за ведмедика.
У мене шишок назбиралось,
Їх можна дітям дарувать,
А на сьогоднішньому святі
Ми будем з ними танцювать.
Діти беруть кожну ручку по шишечці, під веселу музику танцюють.
Ведуча: Давайте подякуємо Ведмедику за веселий танок! Складемо шишки в кошик. Ведмедик втомився і хоче піти відпочити під ялиночку.
До побачення, Ведмедик!
Ведуча: А що це тут таке гарне стоїть?
Підходить до ширми. З'являється Зайчик.
Ведуча: Діти, подивіться – до нас Зайчик завітав.
Зайчик ховається.
Куди ж ти, Зайчику? Втік… Давайте всі разом його покличемо. Зайчику, не тікай! Тобі дітки раді. Подивись, яка гарна ялинка, які дітки гарні!
Зайчик: Гарно тут у вас! Ялинка мені дуже подобається. Я б повеселився з вами, але не можу – за мною Лисичка женеться! Я її боюся!
(З'являється Лисичка). Ой, вона вже тут! ( Зайчик ховається).
Лисичка: Здрастуйте, діти! Тут Зайчик не пробігав?
Ведуча: Пробігав!
Лисичка: А де ж він?
Ведуча: Сховався! Він боїться, що ти його образиш.
Лисичка: Я не буду його ображати! Я хочу з ним подружитися. Зайчику, виходь!
Зайчик: А ти мене не обманиш?
Лисичка: Ні! Ми тепер з тобою завжди дружити будемо!
Ведуча: Як добре, що вони дружать, а давайте і ми з вами станемо зайчиками і пограємо!
Гра « Зайчики сидять».
Зайчик: Діти, яке ж у вас свято веселе! Тільки Діда Мороза не вистачає! Мабуть, він у лісі затримався.
Лисичка: А давайте його покличемо!
Діти кличуть Діда Мороза.
Заходить Дід Мороз.
Дід Мороз: Добрий день, малята! З Новим Роком вас вітаю! Які гарні дітки, які гарні костюми! А яка гарна у вас ялиночка! Скільки на ній іграшок!
Ведуча: Добрий день, Діду Морозе! Мабуть, дорога була довгою та напевно, ти втомився? Присядь на стільчик, відпочинь!
Дід Мороз: Так, я поки дійшов втомився. Сяду відпочину, а дітки знають віршики про Новий Рік?
Ведуча: Так, дітки знають і тобі розкажуть.
1 дитина: Білим полем через ліс
Дід Мороз гостинці ніс
Дітям на ялинку.
2 дитина: Дід Мороз червоний ніс
Подарунки нам приніс.
3 дитина: Танцюють сніжинки,
Біленькі пушинки
Навколо святкової
Диво-ялинки.
4 дитина: Зорі світять на ялинці
Дід Мороз приніс гостинці.
Дід Мороз: Гарні віршики. А ви морозу не боїтеся?
Ведуча: Так, дітки хочуть показати, як вони морозу не бояться.
Танок-хоровод « Морозець».
Дід Мороз: Молодці, не боїтеся морозу.
Ведуча: А ще ми можемо показати тобі, як ми граємося-ховаємося.
Гра «Де дітки?»
Ведуча: Дід Мороз, а до нас в гості прийшли Зайчик та Лисичка.
Дід Мороз: А де ж вони?
Пролітає декілька сніжок.
Дід Мороз: Ой, сніжки! Хто це пустує?
Зайчик і Лисичка: Це ми! Це ми! Давайте пограємо в сніжки!
Дід Мороз: Є у мене тут сніжки! Давайте пограємо!
Гра «Сніжки»
Зайчик і Лисичка: Ой, ой! Який великий сніжок! Дідусю, допоможи нам його підняти!
Дід Мороз: Це не просто грудка снігу, В ній дарунки всім на втіху! Беріть їх, дітки!
А тепер мені час поспішати до лісу, до лісових звіряток на свято. До побачення!
Діти: До побачення!
Дід Мороз йде до лісу.
Під музику діти виходять з залу.
nbsp;